Tworzymy system, który połączy 400 jednostek w obszarze zdrowia dla organizacji zrzeszającej 50 000 wolontariuszy i 30 000 pracowników!
Rozpoczęliśmy duże zmiany dla naszego klienta - organizacji charytatywnej, zamieniając ich rozproszoną architekturę systemów ERP na jeden system SAP S/4HANA. Dodatkowo, niezbędne było umożliwienie wymiany danych między nowym SAPem, a aż 35 innymi systemami zewnętrznymi. Przy takiej skali to jest dopiero wyzwanie! To projekt, który pozwoli klientowi działać efektywniej i jeszcze lepiej wspierać potrzebujących.
Malwina
SAP Manager
Kontekst
Biznesowo
- Klientem jest organizacja charytatywna, która pomaga ludziom potrzebującym na całym świecie, zrzeszając domy pomocy, hospicja i szpitale. W Niemczech to ponad 400 jednostek, 50 000 wolontariuszy i 30 000 pracowników.
- Potrzebą klienta jest posiadanie „one source of truth”, czyli wszystkich informacji o firmie w jednym formacie i w jednym miejscu.
- Kadra kierownicza może dzięki temu sprawniej zarządzać, bo zyskuje wgląd w wyniki finansowe całej organizacji.
- Łatwiej będzie klientowi utrzymać jeden system zamiast trzech.
Technicznie
- Klient obecnie posiada 3 systemy ERP, które są połączone i wymieniają dane z 35 innymi systemami (klienckimi i zewnętrznymi np. HR, bankowymi, hurtowniami danych). Celem projektu jest zamiana 3 systemów ERP na 1 nowy system tak, aby wszystkie, dotychczas rozproszone informacje finansowe przedsiębiorstwa znalazły się w systemie SAP S/4HANA.
- Wyzwaniem jest utrzymanie dotychczasowej komunikacji z systemami zewnętrznymi.
- Klient wymienia również dotychczasowy system middleware SAP PO. Do komunikacji z systemami zewnętrznymi wykorzystywane będzie nowe rozwiązanie - SAP Cloud Integration na platformie BTP.
- Po zakończeniu projektu dane wprowadzone przez pracowników klienta w systemach zewnętrznych będą trafiały do centralnego systemu. Przykład? Pracownik szpitala zapisuje dane pacjenta i wystawia mu rachunek za leczenie -> dane przesyłane są interfejsem do SAP Cloud Integration -> w SCI odbywa się ich mapowanie na format wymagany przez system SAP -> zmapowane dane przesyłane są do SAP S/4HANA, gdzie zakładane są dane klienta oraz księgowany jest rachunek.
- Wdrażamy moduły SAP FI, SD, Treasury i Group Reporting.
Technologie i narzędzia
- SAP S/4HANA
- SAP Fiori
- SAP FI
- SAP SD
- SAP Group Reporting
- SAP Cloud Integration
- SAP BTP
- SOAP
- OData
Organizacja pracy
To jest Agile!
Planowanie
Estymacja
Standup
Demo
Retro
Na czym się skupiamy?
80% rozwój
20% spotkania
0% utrzymanie
Zespół
1
Projekt Manager
4
Programistów/ Ekspertów ds. Integracji
15
Konsultantów SAP
30
Osób po stronie Klienta
Wartość dla kandydata
To przed nami i może Tobą?
- Projekt realizujemy w 3 fazach, dążąc do pełnej centralizacji. W każdej fazie wyłączany jest kolejny system ERP, a jego funkcjonalności przejmuje SAP S/4HANA.
- Przeprowadzamy pełen proces transformacji. Przez ponad pół roku pracowaliśmy nad koncepcją i architekturą integracji, szukając odpowiedzi jak połączyć ponad 40 systemów zewnętrznych z systemem SAP S/4HANA.
- Po zakończeniu etapu projektowania przeszliśmy do implementacji, a więc zaprogramowania interfejsów w SAP Cloud Integration.
Tego się uczymy. Rozwiniesz kompetencje z nami?
- Do tej pory klient korzystał z systemu middelware – SAP PO. Obecnie SAP proponuje nowoczesne narzędzie chmurowe SAP Cloud Integration na platformie BTP, które właśnie wdrażamy. W przyszłości tylko ono ma służyć integracji SAP z systemami zewnętrznymi, więc klienci będą tego wymagali od swoich dostawców. My już zdobywamy to doświadczenie!
- Do transformacji danych nie korzystamy już z ABAP i Java tylko z Groovy, XSLT i Java Script. Są to ogólnoznane języki.
- Pracujemy w chmurze. Do komunikacji używamy głównie Websevices (SOAP, OData) – również tych najnowszych, oferowanych bezpośrednio przez SAP.
- Za pomocą SAP Cloud Integration tworzymy interfejsy od zera lub korzystamy ze standardu SAP. Wiesz, jak niewiele osób w Europie potrafi stworzyć interfejs od zera w SAP Cloud Integration? My potrafimy! 🙂
- Skala projektu jest ogromna – setki oddziałów klienta, dziesiątki interfejsów do zaprojektowania i napisania, mapa połączeń systemów wyglądająca jak pajęczyna wielkości 6 stron A4. Stworzenie architektury dla tak złożonego i rozproszonego środowiska to naprawdę ogromne wyzwanie.
Więcej o projekcie
Liczby, które mają znaczenie
1
nowy system zamiast 3
400
instytucji
50 000
wolontariuszy
30 000
pracowników
0%
utrzymania
Efekt końcowy
No items found.
Dołącz do projektu!
No items found.
Robimy różnicę
O efektach niech opowiedzą klienci!